Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Albedo yapı mimarlık ofisi amatör ruhunu hiç kaybetmemiş, her biri kendi alanında en iyisi tecrübeli ekibiyle kurumsal yapısından ödün vermeden siz müşterilerimize en kısa en avantajlı yollardan hedefinize ulaştırmıştır.

Albedo başta İstanbul olmak üzere, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Berlin, Londra, Hamburg, Tahran, Aşkabat gibi dünyanın çeşitli şehirlerinde konut, villa, otel, ofis, mağaza, avm, fabrika ve sağlık kurumlarının iç mimari projelerini tasarlamış ve uygulamalarını anahtar teslim gerçekleştirmiştir.

Sektöre başladığımız günden itibaren hep bir adım ötesini düşünerek kendi alanında inşaat, makine, elektrik mühendisliği, mobilya üretici firmaları ile güçlü ve avantajlı bir işbirliği sağlamış, müşterilerimizin projelerinde bu avantajı yansıtmıştır.

Albedo Markasının Hikayesi ve Logomuz:

Albedo; güneş ışınlarını yansıtma gücü olarak adlandırılır. Cisimlerin Albedoları o cisimlerin yüzey alanına, dokusuna ve rengine bağlı olarak değişir. Uzaydan dünyaya bakıldığında bulutlar parlak, okyanuslar ise genelde koyu gözükür, bunun sebebi beyaz bulutların daha yüksek Albedoya sahip olmasıdır.

Yeryüzünde bulunan tüm cisimlerin albedo değeri vardır. Tıp, psikoloji, pazarlama gibi bilim dallarına göre, yaşadığımız ortamda uygun Albedo değerlerine sahip cisimlerin olması insan ruhuna olumlu ve pozitif etki sağlamaktadır. Albedo Yapı Mimarlık ofisi olarak Albedonun gücünü önemsiyor tüm projelerimizde Albedo etkisini maksimum seviyeye çıkarıyoruz.

albedomimarliklogo

Her rengin kendine has bir güzelliği her rengin ayrı bir anlam vardır. Renkler hayata heyecan katan detaylardır. Albedo Yapı Mimarlık ofisi olarak kurumsal logomuzda yapımızda Mor Rengini seçtik. Dinamik bir renk olan mor romantizmi, duygusallığı, tutkuyu simgeler. Beyinsel faaliyetlerin ve sanatsal düşüncelerin artmasını sağlar.

Logomu sol tarafında bulunan çiçek ise iris çiçeğidir. Doğada en çok mavi ve mor rengin içinde bulunduran çiçektir.

İris çiçeği anlamı ise Yunancada “gökkuşağı”dır Latincede ise çiçeğin cennetten geldiğine inanıldığı ve eşsiz kokusundan ötürü “cennetin gözü” olarak isimlendirilmiştir. İris çiçeğinin renklerinin göz bebeğine yani irise benzemesinden dolayı genel olarak bu isimle tanımlanmıştır. Albedo Markası imza attığı tüm projelere iris çiçeğinden ilham alır, göz bebeği gibi değer verir önemser